پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401

مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)

  • ساعت : ۱۳:۳۶:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ 
  • کد خبر : ۱۶۴۵۰۲
مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار نمود:
گردهمایی اتحادیه ها و تشكل های بخش كشاورزی بیستم اردیبهشت ماه 1401 برگزار شد

گردهمایی اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی بیستم اردیبهشت ماه 1401 برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)؛ گردهمایی اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه 1401 به صورت نیمه حضوری در سالن استاد کمالی نژاد مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)، با موضوع آموزش و توانمندسازی منابع انسانی اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برگزار شد.

     در این گردهمایی مدیران بیش از 15 اتحادیه ملی و استانی، معاون توسعه تشکل ها و نیز مدیر کل آموزش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز، مدیر تعاون روستایی استان البرز، رئیس، معاونین و رؤسای گروه های آموزشی و ادارات مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) به صورت حضوری شرکت کردند و بالغ بر 40 نفر نیز به صورت مجازی در گردهمایی حضور داشتند.

دکتر میررحیمی رئیس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) به نقش و اهمیت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی در توسعه کشاورزی اشاره نمود و گفت: اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی شرایط لازم  را به منظور ایفای نقش خود در بخش توسعه کشاورزی ندارند و این شرایط باید برای آنان فراهم گردد.وی افزود: جهت بهبود شرایط فعلی نیاز به توانمندسازی این اتحادیه و تشکل ها می باشد و این امر از طریق آموزش اعضای آنان در زمینه فناوری های نوین کشاورزی، مباحث اقتصاد کشاورزی، مباحث مرتبط با مدیریت تولید و مدیریت اتحادیه ها ضرورت دارد. دکتر میررحیمی تاکید کرد این آموزش ها باید مستمر باشد.

   در ادامه دکتر محمدی معاون توسعه تشکل ها و مدیر کل آموزش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشکر از ریاست و همکاران مرکز جهت برگزاری این گردهمایی، اعلام آمادگی نمود در توانمندسازی مدیران و اعضای اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت ها و امکانات مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) و تعاملات با اتحادیه ها را با مرکز تقویت نماید.

مهندس شمس آذر رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز نیز در خصوص اهمیت آموزش در توانمندسازی مدیران و اعضای اتحادیه ها و نشکل ها و نحوه آموزش و توانمندسازی آنان صحبت نمود. دکتر مختاری مدیر کتابخانه و مرکز نوآفرینی صدرا مستقر در مرکز امام نیز در ارتباط با نوآوری در اتحادیه ها و تشکل ها و ضرورت آن نکاتی را بیان کرد.

      در این رویداد  هر یک از مدیران به طرح نقطه نظرات خود پرداخته و در ادامه نمایندگان اتحادیه ها دیدگاه های خود را در موضوع گردهمایی بیان نمودند. جمع بندی از مباحث مطروحه قسمت بعدی گردهمایی بود و در پایان مدیران اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی از تعدادی از شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در مرکز بازدید به عمل آوردند.

شایان ذکر است در پایان گردهمایی اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی در مرکز آموزش عالی امام  خمینی(ره) بیانیه گردهمایی با متن ذیل تهیه و قرائت گردید:

- توسعه خرد جمعی از طریق ارتقای فعالیت های دانش بنیان و توانمندسازی  اعضای اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی

- افزایش سطح و عمق ارتباط اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی با مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و نیز سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیریت های تابعه

- لزوم بهبود مستمر فرآیند تولید اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی از طریق توسعه برنامه های آموزشی

-  ضرورت حرکت به سمت هوشمندسازی فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیریتی در واحدهای تولیدی تشکل های کشاورزی

- توسعه و تعمیق تعاملات میان اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی با شرکت های دانش بنیان و فناور

-  قلمداد شدن آموزش در صدر برنامه های اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی جهت ارتقای دانش، بهبود مهارت و اعتلای نگرش مدیران و اعضای اتحادیه ها

- ایجاد شبکه های مستحکم در زمینه آموزش و توانمندی مدیران و اعضای تشکل های کشاورزی

- برگزاری همایش های سالیانه اتحادیه های کشاورزی با سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران جهت حل مسائل و مشکلات مبتلابه تشکل ها و تصمیم سازی های بهینه

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها